O mnie

Nazywam się Damian Konieczny. Aktualnie mam 20 lat, lecz po raz pierwszy podzieliłem się z Wami cząstką mojej historii, gdy byłem ledwie 18-latkiem. Już będąc małym dzieckiem, kurczowo trzymając się rękawa taty, gdy wchodziliśmy na miejscowy stadion wiedziałem, że to jest moje miejsce. 

Miałem 11 lat, gdy po raz pierwszy zjawiłem się na treningu piłkarskim. Od tamtej pory nie wyobrażałem sobie życia bez piłki. Stała się ona moją codziennością. Spędziłem mnóstwo godzin na treningach, przeżyłem wiele chwil euforii, gdy po moich strzałach piłka lądowała w siatce. 

Rozpocząłem swoją piłkarską wędrówkę w małej miejscowości, by po latach ciężkiej pracy zostać docenionym i przeskoczyć na nowy, wyższy, bardziej wymagający poziom. Gdy już wydawało mi się, że czeka mnie tylko i wyłącznie droga na szczyt, zderzyłem się ze spadającym głazem, który brutalnie zepchnął mnie z powrotem ku podnóżu góry...

Dwukrotnie całe moje sportowe życie zostało przewrócone do góry nogami. Wylałem litry krwi, potu i łez, by ponownie stanąć na nogi. W swoim najgorszym czasie, tuż po komplikacjach pooperacyjnych, które przykuły mnie do łóżka na wiele dni postanowiłem znaleźć pewien sens w tym wszystkim, co działo się dookoła mnie. Rozpocząłem pisanie bloga, który stał się moją odskocznią od całego trudu, z jakim wiązał się powrót do pełni sprawności. Każdego dnia przekształcałem w tekst część mnie. 

Każdy z nas ma swoje problemy i wyzwania, z którymi musimy się zmierzyć. Wierzę w to, że w mojej historii każdy z Was odnajdzie cząstkę siebie. Mam nadzieję, że razem ze mną cofniesz się do czasu, gdy po raz pierwszy wyszedłem na boisko, będziesz ze mną gdy będę piął się w górę, a także gdy będę spadał w dół. Będziesz ze mną, gdy będę walczył, i walczyć będziesz także Ty - o swoje cele i realizacje najskrytszych marzeń... 

Do częstego zobaczenia!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz